Szukaj

WIADOMOŚCI

Przychody Outokumpu w pierwszym kwartale 2017 r. wyniosły 1,75 mld euro. To aż o niemal 400 mln euro więcej niż w podobnym okresie 2016 r. 

Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie, które zgromadzi w jednym miejscu przedstawicieli największych przedsiębiorstw z branży stali nierdzewnych działających na polskim oraz europejskim rynku. 

Grupa Boryszew przymierza się do wartej 300 – 400 mln zł inwestycji w Koninie. Dzięki niej uruchomiona ma być produkcja aluminiowej blachy wysokomagnezowej dla przemysłu motoryzacyjnego. 

Światowa produkcja stali nierdzewnych wyniosła w 2016 r. 45,8 mln ton, co oznacza wzrost o 10,2 proc. - poinformowało International Stainless Steel Forum (ISSF).

Komisja Europejska 26 stycznia 2017 r. podjęła decyzję nakładającą ostateczne cła antydumpingowe na przywóz niektórych spawanych doczołowo łączników rur i przewodów rurowych ze stali nierdzewnej, pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej i Tajwanu

Organizowana przez Stowarzyszenie Stal Nierdzewna konferencja (8 czerwca 2017 r.) będzie wydarzeniem niezwykłym. Swój udział w nim zapowiedziały osobistości z krajowej oraz światowej branży. 

 

 

Stowarzyszenie Stal Nierdzewna, które skupia czołowe firmy z branży działające na polskim rynku, od 1 stycznia 2017 r. ma nowego członka. Do organizacji dołączyła firma Hempel Special Metals z Sosnowca. 

Wydawca magazynu „Nowa Stal” przygotowuje kolejną edycję konferencji „Aluminium. Biznes_Trendy_Technologie”. Odbędzie się ona 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu w trakcie wystawy ITM 2017. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. 

Od czasu rozpoczęcia działalności ilościowy przyrost sprzedaży nie spada poniżej 40 proc. rok do roku - mówi Łukasz M. Kalenik, Dyrektor Logistyki w Albatros Aluminium sp. z o.o.

Ponad 40 gatunków stali nierdzewnej i asortyment składający się z 15 tys. pozycji oferuje klientom Stappert Polska. Firma obchodzi właśnie 20 lat działalności na polskim rynku. Jej doświadczenie w handlu stalą wzmacnia przynależność do zachodnioeuropejskiej grupy Jacquet Metal Service.

Wielkimi krokami zbliża się wielkie wydarzenie. Już 29 listopada rusza kolejna edycja targów Aluminium w Düsseldorfie. Będzie na nich obecna silna reprezentacja firm z Polski. Na wystawie nie może też zabraknąć magazynu Nowa Stal. Zapraszamy na nasze stoisko (nr K34 w hali 9). Do zobaczenia.

Stowarzyszenie Stal Nierdzewna zaprasza na szkolenie przeznaczone dla wszystkich osób pragnących poszerzyć wiedzę na temat tego materiału. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada 2016 r. w Gliwicach.

Inwestycja niemieckiego producenta narzędzi i urządzeń do laserowej obróbki metalu pochłonęła ok. 10 mln euro.

Nowoczesny zakład grupy powstał w 10 miesięcy. Inwestycja kosztowała prawie 30 mln euro. Dzięki niej Alumetal zwiększy swoje moce produkcyjne o 60 tys. ton rocznie, do 225 tys. ton.

Od 19 do 20 listopada 2016 r. odbywać się będą V Mistrzostwa Polski Branży Stalowej, Metalowej i Przemysłu Ciężkiego. Patronat nad wydarzeniem objął magazyn "Nowa Stal". 

 

Musimy stworzyć atrakcyjną ofertę dla obecnych oraz przyszłych członków naszej organizacji - mówi Andrzej Michalski-Stępkowski, prezes Stowarzyszenia Stal Nierdzewna.

Spółka zależna grupy Kęty złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków UE inwestycji polegającej na budowie oraz wyposażeniu centrum badań i innowacji. Całkowita wartość przedsięwzięcia sięga 66 mln zł. 

Rozmowa z prezes Italinox Polska o tym, jak funkcjonować w czasach, gdy na rynku rośnie konkurencja, zwiększają się oczekiwania klientów, a marże spadają.

Przedstawiciele niemal wszystkich sektorów polskiej branży aluminium spotkali się 9 czerwca 2016 r. w Poznaniu. Była to kolejna już odsłona wydarzenia organizowanego przez wydawcę magazynu „Nowa Stal”, konferencji „Aluminium 2016. Biznes_Trendy_Technologie". 

Norweski koncern uruchomił budowaną kosztem 45 mln euro instalację do recyklingu puszek aluminiowych. 

Spółka w swoim krakowskim zakładzie uruchomiała nowoczesną linię do cięcia poprzecznego (CTL) aluminium i stali nierdzewnej. 

Zużycie jawne stali nierdzewnych w Polsce w 2015 r. wyniosło 359,06 tys. ton, czyli niemal tyle samo, co rok wcześniej

Spółka oficjalnie zainaugurowała działanie swojej drugiej linii do wyciskania profili aluminiowych. Jest to 9-calowa prasa o nacisku 3 tys. ton. Jej instalacja pozwoli Aliplastowi zwiększyć zakres wytwarzanych profili, skróci również terminy zleceń. Do tej pory zlokalizowana w Lublinie firma, wchodząca w skład międzynarodowej grupy Corialis, dysponowała jedną prasą o nacisku 2,2 tys. ton oraz […]

Jeden z największych polskich dystrybutorów stali nierdzewnych uczcił 25-lecie istnienia. Uroczystość, która odbyła się w miniony piątek, była połączona z oficjalnym uruchomieniem najnowszej inwestycji spółki – centrum serwisowego w podkrakowskim Podłężu.